top of page

Dlaczego warto wdrożyć szkolenia BHP VR

Jesteś specjalistą BHP? Na pewno więc masz ten sam problem, co setki naszych rozmówców z branży, którzy stali się odbiorcami naszej usługi: utrzymanie uwagi osób szkolonych. Informacje, które przekazujesz, są niebywale istotne dla ludzkiego życia i zdrowia. Nic dziwnego więc, że widok osoby patrzącej w smartfona zamiast na prowadzącego jest tak frustrujący… 


Szkolenia BHP VR

Ale nie warto się denerwować. Lepszym wyjściem jest próba spojrzenia na sytuację oczami szkolonych. Szkolenie BHP to dla nich nużący obowiązek, który chcą mieć jak najszybciej za sobą. Zazwyczaj nie zdają sobie sprawy z czyhających na nich zagrożeń, myślą: „przecież mnie to nie dotyczy…”. Slajdy czy animacje nie zmienią ich podejścia. Pewnie są na dodatek niewyspani, zmęczeni, zestresowani pracą… Trzeba czegoś naprawdę mocnego, by do nich dotrzeć. Receptą są szkolenia VR.
 

Szkolenia BHP VR odbywają się za pomocą gogli zakładanych na głowę i zajmujących całkowite pole widzenia użytkownika. Calutkie. Żadnych rozpraszaczy, świat zewnętrzny przestaje istnieć. Użytkownik zostaje sam na sam z informacjami i umiejętnościami, które kiedyś mogą uratować mu życie. Zabieg prosty, ale skuteczny.

Fabuła szkoleń w wirtualnej rzeczywistości

Ale warstwa technologiczna to jedno. Samo szkolenie BHP VR musi być dobrze i ciekawie zrobione, by utrzymać zainteresowanie widza, wciągnąć go w akcję i solidnie nauczyć wartościowych rzeczy. Dlatego niebezpiecznie zdarzenia, jakie mogą pojawić się na danym stanowisku pracy, warto okrasić widowiskową warstwą fabularną. Szkolenie z gaszenia płonącego ubrania na człowieku? Czemu nie zrobić go w klimacie filmu gangsterskiego!

 

A czy uczestnicy chętnie zakładają na głowę gogle VR? Ależ oczywiście! Dla nich to miła odmiana, zaskoczenie i dreszczyk emocji, który zupełnie nie kojarzy się ze szkoleniami BHP. Ten entuzjazm i pozytywne reakcje pracowników widać w relacji z eventu dla Philipsa, na którym odbyło się szkolenie BHP VR.

Szkolenia BHP VR to skuteczna nauka

A na koniec najważniejszy argument za wdrożeniem szkoleń BHP w wirtualnej rzeczywistości – skuteczność nauczania. Nie dość, że uczestnik będzie zupełnie odcięty od świata zewnętrznego i wciągnięty w fabułę, to jeszcze zacznie przyswajać informacje znacznie skuteczniej niż w przypadku innych mediów! Taką właściwość szkoleń VR pokazują wyraźnie badania. 

Chcesz zobaczyć, jak wyglądają szkolenia BHP VR? Zapraszamy na bezpłatne śniadania z technologią. Szczegóły i zapisy: http://bhpzycie.com/kalendarz-szkolen/ 


 

sniadanie.jpg
bottom of page