top of page

Oculus GO - tanie gogle VR

W maju 2018 roku Mark Zuckerberg zaprezentował światu urządzenie, które znacznie przyspieszy rozwój technologii wirtualnej rzeczywistości. Oculus GO, bo o nim mowa, to tanie i wygodne gogle VR. Co warto o nich wiedzieć?

sjm-l-oculus-1012-1.jpg

Typy gogli VR

Gogle wirtualnej rzeczywistości dzielą się na dwa typy – stacjonarne i mobilne. Ten pierwszy rodzaj swoją moc czerpie z komputera, do którego jest podłączony za pomocą kabli. Koszt zakupu pełnego zestawu (HTC Vive czy Oculus Rift) wynosi więc mocno powyżej 6000zł: gogle (2000-2500zł) oraz komputer (4000zł i w górę). Z kolei gogle mobilne, takie jak Samsung Gear VR, bazują na flagowych smartfonach, których ceny zaczynają się od 3000zł.

Jak widać, bilet do wirtualnej rzeczywistości do tanich nie należał – aż do momentu, gdy na scenę wszedł szef Facebooka z Oculusem GO w ręku. Tanie urządzenie (219 dolarów za wersję podstawową), mobilne i niewymagające ani komputera, ani smartfona do działania. A prawdziwą wisienką na torcie jest domyślny dostęp do setek filmów i doświadczeń VR ze sklepu i biblioteki Oculus Store!

Oculus GO - dlaczego warto?

Niska cena i łatwość obsługi sprawiają, że Oculus GO stał się urządzeniem, które rekomendujemy naszym Klientom. Nowe gogle znalazły miejsce zarówno na targach pracy, wspierając employer branding i rekrutację, jak podczas szkoleń BHP w VR dla pracowników.

bottom of page